תאורה סולארית.

עשיתי קנים למנורות סולאריות, והארתי את חדר המדרגות בקומה שאני גרה בתאורה סולארית. לקנים שעשיתי אפשר להתייחס כמניאטורה לעמודי תאורה סולארית לרחובות או לגנים וכו'…
קנים למנורות סולאריות:

תאורה סולארית ביתית בלילה:

תאורה סולארית למדרגות:

את הקנים עשיתי מצנצנות של נרות נשמה המילוי- אבנים חול וקיטניות וסגירת הקנה עם שעווה.
מנורות הקנים  10 ש' ליחידה. מנורות הקיר משוק ראשון 20 ש' יחידה.
למנורת הקיר יש קולט שמחובר אליה עם חוט ותלוי מחוץ לחלון.. למנורות הקנים  יש קולט בחלק העליון נטען כל היום ודולק אוטומטית לעת ערב.
שני סוגי המנורות נטענות כל היום לאור השמש ודולקות כל הלילה.
לשירותים שמתי תאורה סולארית עם חיישן שהדלת נפתחת המנורה נדלקת אוטומטית ונכבית אוטומטית אחר כמה דקות. תאורה חזקה יחסית מיועד לחצרות לחומות או קירות חיצוניים קניתי ב- 25 ש' ליחידה:

.
ובשביל הסבבה:

לצורך הענין אם למנורות האלה שמחירן עשרה שקלים מוצמד קולט שמש זעיר שמטעין צובר של 300Mha עובד מצויין ודולק כל הלילה, אין בעיה לייצר על כל גב מכשיר חשמלי קולטן כזה. מבחינת מחיר ברור לכל שבמחיר כזה לא תהיה כל השפעה על מחיר הטלפון שהגב שלו יכול להיות קולטן שמש או האוזניות שהקשת שלהן יכולה להיות גם קולטן שמש, כמובן שניתן לייצר את מנורת הגינה הסולארית בגדול לצורך תאורת רחוב שהכיפה של גוף התאורה ברחוב תהיה קולטן שמש עם צובר  שאוטומטית לעת ערב- לילה מאיר. בישראל גם בחורף יש מים חמים באמצעות הקולטן. כך שעם צוברים גדולים תאורת הרחוב תעבוד רוב החורף על מהשמש. הדבר יכול לעזור משמעותית בטווח הארוך לקופות האוצר של המדינה והערים.

 

.