מחברת כתיבה- חודש שני- שנת שבעים ושלוש לקוממיות.

לתשומת לב של מנהלי המרכבות העממיות…

באוטובוסים החדשים הכיסא הראשון שמאחורי הנהג מיועד למבוגרים או נכים או עיוורים.. כדי להגיע לכיסא צריך לעלות מדרגה גבוהה.. לכסאות בשורה השנית אין מדרגה, לכן כדאי לכוון לשם כסאות פנויים. או אולי את הכסאות של לפני הדלת האחורית.

היו ימים שהיינו נהנים מהפרסומות. היו הפקות מאוד מושקעות כמו שאומרים, אני עוד זוכרת את הפירסומת של יעל בת ריימונד אבקסיס, עם מילר… היו אז אנשים שהצהירו שהם הולכים לקולנוע רק בשביל הפרסומת… באיזשהו שלב, הפרסומות החלו להעיק עלינו.. הרבה אנשים מצהירים שהם שונאים פרסומות בעת הזאת, אנשי שיווק של MEDIA כבר מציעים חבילות בתשלום ללא פרסומות שהכותרת- "ללא פרסומות" היא הקדם מכירות… או האמירה החוזרת תוך התנצלות לפני שידור פרסומות שהשדרן מסביר שהם חייבים להתפרנס..

ומה אני אומרת..

בעת שאני אהבתי את הפרסומת של יעל ומילר (שהתחתנו בחיים) אני היה לי כסף לקנות מקאסטרו.. ומי שמכיר אותי, יודע שאני קניתי הרבה מקסטרו בתחילת הניינטיז… אתם יודעים… היו אז דיבורים של שלום.. והעליה הרוסית.. והרצנו סמיטריילרים כמו לחם לשטחים… דפקנו בוחטות כמו שאומרים… ורבין נרצח… ומצבנו הכלכלי הורע..

ברור שנשנא פרסומות שמראות לנו סחורות שאין לנו כסף לקנות אותם..  ותגיד לבחור ממחסני חשמל מהפרסומת אצל אליקו, שאני אפילו מיקסר במבצע, לא יכולה לקנות מ- BOSH.. 

איפה היה ביבי בעת רצח רבין. איפה היה אולמרט. ונחשוב על בחירת מרידור ואולמרט להאשים את אוהדי בית"ר שבחרו בו כסוטים כמאשימים את הבוחרים בחטאיהם בעת משפטו של אולמרט.. כמרשיע למען יצדק… למען הקלה בדין…

אנחנו היינו פה בעת רצח רבין:

ומה כעת…

פה וכעת ולא כאן ועכשיו.

כפי שהעידו המתנדבים מסיירת השומרת על נקיון החופים,

החוף שאני יושבת בו, חוף עג'מי, הוא חוף מאוד נקי, שקיות האשפה היו כמעט ריקות בצאתם מין החוף, לכן הם המשיכו איתם הלאה לכיוון בת ים. לתשומת  לב עריית TLV , יש להעלות את שכר עובדי הנקיון בחוף עג'מי על מצוינות בעבודתם.

.

 אב לבן יהודי, הבן שאתה שולח בעת הזאת לצבא, לא נלחם את מלחמות ישראל לנוכח העובדה שמי שאומר לו קדימה הסתער, הוא הומו סקסואל שעל פי תורת ישראל, הוא איש תועבה שדין מוות לו. הבן שלך אם ימות ימות בדבר אויבי הבורא שמבקשים לכבוש את ירושלים מהבורא, ולא כדי לבנות בית מקדש בירושלים. ככובש ומושל בירושלים אתה משחית את ירושלים על פי תורת ישראל ואתה מוכן לשלוח את בנך למות למען החלה זאת. ברור לי ולך שבנך שהלך לקרב ומת , לא יחשב כגיבור ישראל. הבן שלך מת כקורבן כבשר תותחים למען השחתת ירושלים למען יוכל אמיר אוחנה לצעוד בגאווה בירושלים.

ומה אני אומרת,

השנה מתו הכי פחות חיילים מאז קום המדינה. ברור לכולנו שזה בזכות הקורונה.

כל שנה מתים כ- 5000 בני אדם ממגפה בבתי חולים. אנשים מגיעים לבית חולים ונדבקים במחלה נגיפית בבית החולים ומתים מסיבה זאת. בשנה שקדמה לזאת מתו גם 5000 בני אדם ממגפת הקורונה והם למעשה החליפו את ה- 5000 בני אדם שמתו ממגפה בבית החולים בשנה שקדמה לה. ברור לכולנו שגם זאת בזכות הקורונה ולבישת המסכות בבתי החולים.

לנוכח ידיעתנו שפחות חיילים מתו בישראל בשנה שקדמה לזאת,

יש מצב שדווקא בשנה זאת מתו פחות בני אדם בישראל מבשנים קודמות. כך שיש מצב שבשורה התחתונה, הנפגעים העיקריים ממגפה זאת הם התעשיא וקופת האוצר יען כי אין שינוי במספר המתים.

.