כמו PIJAMA..

מכל משבר לומדים גם דברים שלא קשורים למשבר עצמו.

ממגפת הקורונה ניתן ללמוד שאם שר הבריאות יחוקק חוק שמעתה ללא קשר לקורונה, יחויבו מבקרים בבתי חולים לשים מסכה בכניסה לבית החולים ועד ליציאה ממנו, אז הדבר ימנע או יפחית את מקרי המוות ממחלות שמאושפזים נדבקו בהן בעת אשפוזם בבית החולים וזאת ללא קשר למחלה שהגיעו בגללה לבית החולים.

לצד החנויות שנפתחו הבוקר יש חנויות שלא נפתחו. יש חנויות שלא שרדו את המשבר. ההתיחסות לקורונה, היתה כמלחמה. הסיסמאות היו, ביחד ננצח.. עברנו את פרעה … יש להתיחס לעסקים אלה כפצועים בקרב שיש לעזור להם, לתת להם טיפול כמו שאומרים.. שלא ימותו הפצועים…

לא מפקירים פצועים בשטח…

לגבי שוק הכרמל.

מבחינתי את שוק הכרמל כלקוחה ותיקה שלהם ,

שוק הכרמל הפך בשני העשורים האחרונים לשוק נסמך תיירות. גם מבחינת המחירים וגם מבחינת סוג הסחורות שנטה יותר לכיוונים של – SOVENIR, חיקויי מותגים וכו' וכיוון לצרכן החד פעמי, לא ללקוחות חוזרים מבחינת טיב הסחורות.

סוחרי שוק הכרמל יצטרכו להתאים עצמם מתוך מקום שברור לנו שתהיה בעיה של תיירות בשנים הבאות וגם אם תהיה תיירות, תייר יעדיף בעת הזאת מקומות פחות הומי אדם בארץ שאינה ארצו.

כדי שסוחרי שוק הכרמל יבינו לאן לכוון, ברור שאם לתושב חולון יש אפשרות לקנות תפוזים ב- 6-7 שקל בחולון, אז אין לו כדאיות לנסוע לשוק הכרמל. 

נסיעה לכרמל הלוך חזור היא בערך שעה ששווה שלושים שקל מינימום ועוד כ- 15 שקל עלות נסיעה באוטובוס. בחולון לקניות גדולות גם יש משלוח ללא תוספת תשלום.

כך שגם מוצר חשמלי בשוק הכרמל שזול ב- 50 שקל בערך מחנות בחולון, הוא אינו כדאי מבחינת הצרכן החולוני.

משמע, שוק הכרמל יצטרך להיות זול ב- עשרים אחוז בערך כדי להשיב את התייר החולוני שקונה ברמי לוי שופרסל ויוחננוף ו- ALIBABA ל- TLV, לשוק הכרמל.

זאת הסיבה ששוק ראשון יותר נכון לי- בעת הזאת ושקדמה לזאת.

כמובן שמאוד נהניתי לחזור לקנות את השמלות שאני אוהבת מהבחור בחנות בפינת אלנבי. געגועי לחנות לנוכח סגרי הקורונה הביאו אותי לקנות שש שמלות חדשות לקייץ בבת אחת.. כל שמלה 30 שקל… אלה שמלות לאשה שבשביל אשה הם כמו ה- T SHIRT של הגברים. שמלת TRIKO שאין להן עונתיות או טרנד אופנתי עונתי,  קלות, שבבוא העת גם יכולות לשמש כשמלה לבית.. כמו ה- T SHIRT שהתבלה ולובשים אותו בבית כמו PIJAMA..

.